wtorek, 20 września 2016

Rowerowe włóczykijki wyruszają w świat.

W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy bardzo miłego dla nas maila - zaproszenie dla dwóch słuchaczy gniewskiego uniwersytetu na inaugurację roku akademickiego 2016/17 z okazji V lecia Stowarzyszenia UTW oraz  IV Kołobrzeskie Senioralia. Oczywiście, pojechałyśmy, bo jesteśmy ciekawe świata, ludzi i pomysłów, jakie wcielają w życie.
Nie pojechałyśmy rowerami, bo daleko. Czas jazdy pociągiem - 4 godz. Dodajmy, że do Tczewa pociąg przyjechał z prawie trzygodzinnym opóźnieniem. Ale nic to! Za to Kołobrzeg przywitał nas słońcem, mewami i szumem morza. Mewy próbowały coś Reginie powiedzieć. Nie znamy jednak ptasiego języka, bo tego na uniwersytecie nie uczą.
Uroczystosć inauguracji roku akademickiego odbyła się w Regionalnym Centrum Kultury. Przyjechało wiele uniwersytetów z całej Polski.

Podczas uroczystości inauguracji roku akademickiego wykład niezwykle ciekawie i żywiołowo wygłosiła pani profesor Iwona Wiśniewska Salamon. Z okazji jubileuszu przygotowano wspaniały tort. 
Następnego dnia prezydent Kołobrzegu przekazał klucze do miasta słuchaczom uniwersytetów III wieku i w ten sposób rozpoczęły się Senioralia. 
W barwnym pochodzie ruszyliśmy przez ulice Kołobrzegu.

Po paradzie rozpoczął się przegląd twórczości słuchaczy UTW. Słuchaliśmy chórów, solistów, oglądaliśmy występy zespołów tanecznych, kabaretów. 
Było pięknie, kolorowo, inspirująco. Z żalem pożegnaliśmy się z nowo poznanymi koleżankami i kolegami oraz ... morzem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz